Dopravní omezení:
Seifertova: dočasné přerušení provozu tramvají

Platnost

Ukončeno
Poslední aktualizace:

Typ události: Změna trasy a zastávek, Ostatní

Dotčené linky
5, 9, 11, 13, 15, 19, 26, 35, 39, 90, 95, 98

Popis události

Z důvodu havárie vodovodního řadu je od pondělí 28. listopadu 2022 (přibližně od 4.30 hodin) do neděle 4. prosince 2022 (do 4.30 hodin) obousměrně přerušen provoz tramvají v části Seifertovy ulice.

Z důvodu demontáže kolejového přejezdu dochází od soboty 3. prosince 2022 (přibližně od 20.00 hodin) do neděle 4. prosince 2022 (do 4.30 hodin) k dočasnému přerušení provozu tramvají v úsecíh Hlavní nádraží – Nákladové nádraží Žižkov a Olšanské náměstí – Flora.

Změny tras tramvajových linek

 • Linka číslo 5 je ve směru od Holyně ze zastávky Viktoria Žižkov zkrácena do nově zřízené zastávky Seifertova (u křižovatky s ulicí Přibyslavskou).
 • Linka číslo 9 je ve směru od Sídliště Řepy ze zastávky Jindřišská vedena do zřízené zastávky Dlážděná, odkud dále pokračuje jako linka 15 přes zastávku Masarykovo nádraží směr Kotlářka nebo jako linka číslo 26 směr Divoká Šárka.
 • Linka číslo 11 je ve směru od Spořilova ze zastávky Olšanské hřbitovy odkloněna přes zastávky Želivského, Strašnická a Nádraží Zahradní Město do obratiště Nádraží Hostivař.
 • Linka číslo 13 je ve směru od Čechova náměstí ze zastávky Vozovna Žižkov prodloužena do obratiště Spojovací.
 • Linka číslo 15 je ve směru od Kotlářky ze zastávky Masarykovo nádraží vedena do zřízené zastávky Dlážděná, odkud dále pokračuje jako linka číslo 9 přes zastávku Jindřišská směr Sídliště Řepy.
 • Linka číslo 19 je ve směru od Pankráce ze zastávky Želivského odkloněna přes zastávky Flora, Olšanské náměstí a Lipanská do nově zřízené zastávky Seifertova (u křižovatky s ulicí Vlkovou).
 • Linka číslo 26 je ve směru od Divoké Šárky ze zastávky Masarykovo nádraží vedena do zřízené zastávky Dlážděná, odkud dále pokračuje jako linka číslo 9 přes zastávku Jindřišská směr Sídliště Řepy.
 • Linka číslo 95 je rozdělena na dvě části:
  • Ve směru od Ústředních dílen DP je ze zastávky Jindřišská odkloněna přes zastávky Dlážděná, Masarykovo nádraží, Florenc, Palmovka, Bulovka a Kobylisy do obratiště Vozovna Kobylisy.
  • Ve směru od Spojovací je ze zastávky Lipanská zkrácena do nově zřízené zastávky Seifertova (u křižovatky s ulicí Vlkovou).
 • Linka číslo 98 je rozdělena na dvě části:
  • Ve směru od Sídliště Řepy je ze zastávky Jindřišská odkloněna přes zastávky Dlážděná a Masarykovo nádraží do zastávky Bílá labuť.
  • Ve směru od Spojovací je ze zastávky Lipanská zkrácena do nově zřízené zastávky Seifertova (u křižovatky s ulicí Vlkovou).

Zavedené tramvajové linky

V denním provozu:
Linka číslo 35 v trase Bílá labuť – Masarykovo nádraží – Dlážděná – Hlavní nádraží – Viktoria Žižkov – Seifertova (u křižovatky s ulicí Přibyslavskou).
Linka číslo 39 v trase Spojovací – Ohrada – Biskupcova – Nákladové nádraží Žižkov – Olšanská – Olšanské náměstí – Lipanská – Seifertova (u křižovatky s ulicí Vlkovou).

V nočním provozu:
Linka číslo 90 v trase Bílá labuť – Masarykovo nádraží – Dlážděná – Hlavní nádraží – Viktoria Žižkov – Seifertova (u křižovatky s ulicí Přibyslavskou).

Upozornění: po dobu výluky je zrušen provoz linky číslo 90 v trase Vozovna Kobylisy Palmovka.

Změny v zastávkách tramvají

Zřizují se zastávky:

 • Dlážděná (obousměrně): v Dlážděné ulici, u křižovatky se Senovážným náměstím
 • Seifertova (obousměrně):
  • v Seifertově ulici, u křižovatky s ulicí Přibyslavskou
  • v Seifertově ulici, u křižovatky s ulicí Vlkovou

Náhradní doprava

Náhradní autobusová doprava není zavedena.

 

K akci připravujeme: informační letáky do zastávek povrchové dopravy i vitrín ve stanicích metra, nasazení informátorů v reflexních vestách, hlášení ve stanicích metra, hlášení ve vozech dotčených linek povrchové dopravy, informační tabule na vybraných exponovaných místech. Podrobnější informace se bude možné dozvědět také na webu, sociálních sítích DP, v informačních střediscích DP nebo na telefonické infolince DP.

Dokumenty ke stažení

Omlouváme se za případné nepříjemnosti a děkujeme za pochopení. Další informace o mimořádné události, nebo dopravním omezení poskytne telefonická Infolinka Dopravního podniku na čísle 296 19 18 17.

Otevřít popup