Pokuta za půlku

Díky novému opatření se z některých černých pasažérů stanou platící cestující

Černý pasažér využívá městskou hromadnou dopravu na úkor platících cestujících. To není zrovna fér. A nám se to také nelíbí. Ale zapomenout občas může každý. Když už se to stane a černý pasažér ukáže, že chce patřit mezi platící cestující, odpustíme mu za to půlku pokuty v případě, že si koupí roční kupon a přijde pokutu zaplatit do pěti pracovních dnů na doplatkovou pokladnu.

Od pondělí 23. října 2017 si může černý pasažér snížit pokutu až na 400 Kč, pokud se rozhodne polepšit se a stát se poctivým platícím cestujícím. Doplatková pokladna je otevřena v pondělí a v úterý od 10 do 17.30 hodin, ve středu a ve čtvrtek od 8 do 18 hodin a v pátek od 8 do 15 hodin.

Levnější pokuta jen za roční kupon

Pokutu na půlku si může černý pasažér snížit pouze nákupem ročního kuponu za 3 650 Kč s evidencí osobních údajů v databázi dopravce – tedy s průkazkou, kde je fotografie cestujícího, jeho jméno a datum narození a tyto údaje jsou v databázi dopravce nebo vydavatele karty. Je to proto, aby došlo ke správnému spárování dokladu vydaného k pokutě a ročního kuponu.

Více informací najdete na stránce kampaně – Nejedeš na černo