Dopravní omezení:
Flora - Náměstí Míru: dočasné přerušení provozu tramvají

Platnost

Probíhající
Poslední aktualizace:

Typ události: Změna trasy a zastávek, Ostatní, Náhradní doprava

Dotčené linky
10, 13, 16, 23, 24, 30, 91 101

Popis události

Z důvodu opravy tramvajové trati dochází od pondělí 18. září 2023 (přibližně od 4.30 hodin) do pátku 29. září 2023 (přibližně do 24.00 hodin) k dočasnému přerušení provozu tramvají v úseku Flora – Náměstí Míru.

Změny tras tramvajových linek

 • Linka číslo 10 je ve směru od Sídliště Ďáblice ze zastávky Flora odkloněna přes zastávky Radhošťská, Jiřího z Poděbrad, Vinohradská tržnice, Muzeum, I. P. Pavlova (v Bělehradské ulici) a Bruselská do zastávky Zvonařka.
 • Linka číslo 13 je zrušena.
 • Linka číslo 16 je ve směru od Ústředních dílen DP ze zastávky Flora odkloněna přes zastávky Radhošťská, Jiřího z Poděbrad, Vinohradská tržnice, Muzeum, I. P. Pavlova (v Bělehradské ulici) a Bruselská do obratiště Náměstí Bratří Synků.
 • Linka číslo 23 je ve směru od Královky ze zastávky Karlovo náměstí odkloněna přes zastávky Moráň, Albertov a Palackého náměstí do zastávky Karlovo náměstí a dále pokračuje zpět směr Královka.
 • Linka číslo 24 je ve směru od Vozovny Kobylisy zkrácena do zastávky Florenc.
 • Linka číslo 91 je rozdělena na dvě části:
  • ve směru od Divoké Šárky je zkrácena do zastávky I. P. Pavlova
  • ve směru od Radošovické je ze zastávky Flora odkloněna přes zastávky Radhošťská, Jiřího z Poděbrad, Vinohradská tržnice a Muzeum do zastávky I. P. Pavlova (v Bělehradské ulici).
 • V denním provozu je zavedena tramvajová linka číslo 30 v trase Sídliště Řepy – Motol – Kotlářka – Kavalírka – Anděl – Zborovská – Palackého náměstí – Karlovo náměstí – I. P. Pavlova – Náměstí Míru – Jana Masaryka – Čechovo náměstí.

Náhradní doprava

Náhradní autobusová doprava není zavedena.

Změny v provozu autobusů

Pro zlepšení dopravní obslužnosti v oblasti Vinohrad je v části své trasy (v úseku Viktoria Žižkov – Koh-i-noor) posílena autobusová linka číslo 101.

Upozornění: Po ukončení tohoto dopravního opatření bude navazovat další etapa prací v oblasti Flory, s předpokladem ukončení 6. října 2023.

Připravovaná informační opatření:

K akci pro vás připravujeme následující informační opatření: Informační letáky do vozů a zastávek povrchové dopravy i vitrín ve stanicích metra, nasazení informátorů v reflexních vestách, hlášení ve stanicích metra, hlášení ve vozech povrchové dopravy, informační tabule na vybraných místech dotčených výlukou, úprava informačního systému ve stanicích metra, informace v deníku Metro.

Podrobnější informace se bude možné dozvědět také na webu, sociálních sítích DP, v informačních střediscích DP nebo na telefonické infolince DP.

Dokumenty ke stažení

Omlouváme se za případné nepříjemnosti a děkujeme za pochopení. Další informace o mimořádné události, nebo dopravním omezení poskytne telefonická Infolinka Dopravního podniku na čísle 296 19 18 17.

Otevřít popup