Dopravní omezení:
Nábřeží Edvarda Beneše: dočasné přerušení provozu tramvají

Platnost

Ukončeno
Poslední aktualizace:

Typ události: Změna trasy a zastávek

Dotčené linky
S7

Popis události

Z důvodu stavebních úprav na nábřeží Edvarda Beneše je od pondělí 9. října 2023 (přibližně od 4.30 hodin) do pátku 20. října 2023 (přibližně do 24:00 hodin) přerušen provoz tramvají na nábřeží Edvarda Beneše v úseku od Čechova mostu ke Štefánikovu mostu (pouze v uvedeném směru).

Změny tras tramvajových linek

 • Linka číslo 15 je rozdělena na dvě části:
  • ve směru od Olšanských hřbitovů je ze zastávky Dlouhá třída odkloněna přes zastávky Strossmayerovo náměstí, Výstaviště, Nádraží Holešovice, Trojská a Ke Stírce do zastávky Kobylisy (nástupní zastávka Březiněveská),
  • ve směru od Kotlářky je zkrácena do zastávky Čechův most, dále pokračuje jako zavedená linka číslo 27 směr Libuš.

Změny tras tramvajových linek (pouze v uvedeném směru)

 • Linky číslo 17 a 93 jsou v úseku Staroměstská – Strossmayerovo náměstí odkloněny přes zastávky Malostranská, Chotkovy sady a Letenské náměstí.
 • Historická linka 42 je v úseku Královský letohrádek – Dlouhá třída odkloněna přes zastávky Sparta, Letenské náměstí, Kamenická, Strossmayerovo náměstí a Nábřeží Kapitána Jaroše.

Zavedená tramvajová linka

V denním provozu je zavedena linka číslo 27 v trase Libuš – Poliklinika Modřany – Nádraží Braník – Dvorce – Palackého náměstí – Národní divadlo – Staroměstská – Právnická fakulta – Čechův most, dále pokračuje jako linka číslo 15 směr Kotlářka.

Změny v zastávkách tramvají

 • Zřizují se zastávky Čechův most:
  • směr Právnická fakulta na nábřeží Edvarda Beneše, před křižovatkou s Čechovým mostem
  • směr Malostranská na Čechově mostě, před křižovatkou s nábřežím Edvarda Beneše

Náhradní doprava

Náhradní autobusová doprava není zavedena

Připravovaná informační opatření
K akci pro vás připravujeme následující informační opatření: Informační letáky do vozů a zastávek povrchové dopravy i vitrín ve stanicích metra, nasazení informátorů v reflexních vestách, hlášení ve stanicích metra, hlášení ve vozech povrchové dopravy, informační tabule na vybraných místech dotčených výlukou, úprava informačního systému ve stanicích metra, informace v deníku Metro.

Podrobnější informace se bude možné dozvědět také na webu, sociálních sítích DP, v informačních střediscích DP nebo na telefonické infolince DP.

 

Dokumenty ke stažení

Omlouváme se za případné nepříjemnosti a děkujeme za pochopení. Další informace o mimořádné události, nebo dopravním omezení poskytne telefonická Infolinka dopravního podniku na čísle 296 19 18 17.

Otevřít popup