Dopravní omezení:
Dejvická - Můstek: dočasné přerušení provozu metra

Platnost

Ukončeno
Poslední aktualizace:

Typ události: Náhradní doprava, Přerušení provozu metra

Dotčené linky
428

Popis události

Z důvodu opravy trati metra dochází od soboty 30. září 2023 do neděle 1. října 2023 k dočasnému obousměrnému přerušení provozu metra na lince A v úseku Dejvická – Můstek.

Zavedena je náhradní tramvajová doprava:

  • XA v trase Nádraží Podbaba – Vítězné náměstí (stanice metra Dejvická) – Hradčanská – Malostranská – Staroměstská – Národní třída – Václavské náměstí (stanice metra Můstek) – Masarykovo nádraží – Náměstí Republiky – Malostranská – Hradčanská – Vítězné náměstí (stanice metra Dejvická) – Nádraží Podbaba
  • Linka číslo 35 v trase Nádraží Podbaba – Vítězné náměstí (stanice metra Dejvická) – Hradčanská – Malostranská – Náměstí Republiky – Masarykovo nádraží – Václavské náměstí (stanice metra Můstek) – Národní třída – Staroměstská – Malostranská – Hradčanská – Vítězné náměstí (stanice metra Dejvická) – Nádraží Podbaba

Změny tras tramvajových linek

Linky číslo 8 a 18 jsou ve směru z centra ze zastávky Vítězné náměstí odkloněny přes zastávky Dejvická a Bořislavka do zastávky Červený Vrch.

Změny v zastávkách tramvají

Zřizuje se v obou směrech zastávka Malostranská na nábřeží Edvarda Beneše.

Změny tras autobusových linek

Linky číslo 107 a 147 jsou ve směru do centra prodlouženy do zastávky Hradčanská.

Pro dopravu na (nebo z) Letiště Václava Havla doporučujeme využít autobusovou linku 100 od stanice (nebo ke stanici) metra B Zličín, jejíž provoz je posílen.

K akci připravujeme následující informační opatření:
Letáky do vozů a dotčených zastávek povrchové dopravy i informačních vitrín ve stanicích metra, nasazení informátorů v reflexních vestách, hlášení ve stanicích metra, hlášení ve vozech metra a vozech dotčených linek povrchové dopravy, velkoformátové informační tabule na vybraných místech dotčených výlukou, úprava informačního systému ve stanicích metra, informace na stojanech a v elektronických informačních panelech ve stanicích metra, upozornění na výluku v deníku Metro.
Podrobnější informace se bude možné dozvědět také na webu, sociálních sítích DP, v informačních střediscích DP nebo na telefonické infolince DP.

Dokumenty ke stažení

Omlouváme se za případné nepříjemnosti a děkujeme za pochopení. Další informace o mimořádné události, nebo dopravním omezení poskytne telefonická Infolinka dopravního podniku na čísle 296 19 18 17.

Otevřít popup