Dopravní omezení:
Strossmayerovo náměstí - Výstaviště: dočasné přerušení provozu tramvají

Platnost

Ukončeno
Poslední aktualizace:

Typ události: Změna trasy a zastávek, Ostatní

Dotčené linky
6, 17, 27, 41, 93, 94

Popis události

Z důvodu stavebních prací na železniční trati dochází od pondělí 31. července 2023 (přibližně od 0.00 hodin) do pátku 25. srpna 2023 (přibližně do 24.00 hodin) k dočasnému přerušení provozu tramvají v úseku Strossmayerovo náměstí – Výstaviště.

Změny tras tramvajových linek

  • Linky číslo 6 a 94 jsou v úseku Strossmayerovo náměstí – Maniny odkloněny přes zastávky Vltavská a Holešovická tržnice.
  • Linky číslo 17 a 93 jsou v úseku Strossmayerovo náměstí – Nádraží Holešovice odkloněny přes zastávky Vltavská, Dělnická a Ortenovo náměstí.
  • Historická linka číslo 41 je, v uvedeném směru, v úseku Strossmayerovo náměstí – Čechův most odkloněna přes zastávky Vltavská (na předmostí Hlávkova mostu), Těšnov, Bílá labuť, Náměstí Republiky a Dlouhá třída.
  • V denním provozu je zavedena tramvajová linka číslo 27 v trase Libuš – Levského – Poliklinika Modřany – Nádraží Braník – Dvorce – Podolská vodárna – Palackého náměstí – Národní divadlo – Staroměstská – Právnická fakulta – Strossmayerovo náměstí – Letenské náměstí – Špejchar.

Náhradní doprava

Náhradní autobusová doprava není zavedena.

Změny v provozu autobusů

V době výluky jsou o víkendech (přibližně od 8.00 hodin do 19.00 hodin) zavedeny (v uvedeném směru) spoje linky číslo 156 v trase Vltavská – Strossmayerovo náměstí – Veletržní palác – OC Stromovka – Veletržní palác – Řezáčovo náměstí – Bubenská – Vltavská.

K akci připravujeme: informační letáky do vozů a zastávek povrchové dopravy i vitrín ve stanicích metra, hlášení ve stanicích metra, nasazení informátorů v reflexních vestách, hlášení ve vozech dotčených linek povrchové dopravy, informační tabule na vybraných exponovaných místech, úprava informačního systému ve stanicích metra, informace v deníku Metro.

Podrobnější informace se bude možné dozvědět také na webu, sociálních sítích DP, v informačních střediscích DP nebo na telefonické infolince DP.

Dokumenty ke stažení

Omlouváme se za případné nepříjemnosti a děkujeme za pochopení. Další informace o mimořádné události, nebo dopravním omezení poskytne telefonická Infolinka dopravního podniku na čísle 296 19 18 17.

Otevřít popup