Dopravní omezení:
Hlavní nádraží - Nákladové nádraží Žižkov a Olšanské náměstí - Flora: krátkodobé přerušení provozu tramvají

Platnost

Ukončeno
Poslední aktualizace:

Typ události: Změna trasy a zastávek, Ostatní, Odklon, Náhradní doprava

Dotčené linky
5, 9, 11, 15, 26, 95, 98

Popis události

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází od soboty 1. října 2022 (přibližně od 0.00 hodin) do pondělí 3. října 2022 (přibližně do 4.30 hodin) k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Hlavní nádraží – Nákladové nádraží Žižkov a Olšanské náměstí – Flora.

Změny tras tramvajových linek

 • Linka číslo 5 je ve směru od Holyně ze zastávky Jindřišská odkloněna přes zastávku Masarykovo nádraží do zastávky Bílá labuť.
 • Linka číslo 9 je provozována ve dvou variantách:
  • část spojů je ve směru od Sídliště Řepy ze zastávky Jindřišská odkloněna přes zastávku Masarykovo nádraží do zastávky Bílá labuť,
  • část spojů je ve směru od Sídliště Řepy ze zastávky Jindřišská odkloněna do zřízené zastávky Dlážděná, dále pokračuje přes zastávku Masarykovo nádraží jako linka číslo 15 směr Kotlářka.
 • Linka číslo 11 je ve směru od Spořilova prodloužena ze zastávky Olšanské hřbitovy přes zastávky Želivského, Nákladové nádraží Žižkov a Ohrada do zastávky Spojovací.
 • Linka číslo 15 je ve směru od Kotlářky ze zastávky Masarykovo nádraží zkrácena do zřízené zastávky Dlážděná, dále pokračuje přes zastávku Jindřišská jako linka číslo 9 směr Sídliště Řepy.
 • Linka číslo 26 je v úseku Masarykovo nádraží – Želivského odkloněna přes zastávky Václavské náměstí, Karlovo náměstí, I. P. Pavlova, Náměstí Míru, Orionka a Flora.
 • Linka číslo 95 je ve směru od Ústředních dílen DP ze zastávky Jindřišská odkloněna přes zastávku Masarykovo nádraží do zastávky do zastávky Bílá labuť.
 • Linka číslo 98 je rozdělena na dvě části:
  • ve směru od Sídliště Řepy je ze zastávky Jindřišská odkloněna přes zastávku Masarykovo nádraží do zastávky Bílá labuť,
  • ve směru od Spojovací je zkrácena do zastávky Olšanské hřbitovy.

Změny v zastávkách tramvají

Zřizuje se pro denní linky v obou směrech zastávka Dlážděná v Dlážděné ulici poblíž křižovatky se Senovážným náměstím.

Náhradní autobusová doprava

 • V denním provozu je zavedena náhradní autobusová doprava číslo X9 v trase Želivského – Nákladové nádraží Žižkov – Olšanské náměstí – Hlavní nádraží – Dlážděná – Hlavní nádraží – Olšanské náměstí – Flora – Želivského.
 • V nočním provozu je prodloužena linka náhradní autobusové dopravy číslo X95 do trasy Palmovka – Ohrada – Nákladové nádraží Žižkov – Olšanské náměstí – Hlavní nádraží – Václavské náměstí – Lazarská a zavedena náhradní autobusová doprava číslo X98 ve směru do centra v trase Nákladové nádraží Žižkov – Olšanské náměstí – Hlavní nádraží – Václavské náměstí – Lazarská a ve směru z centra v trase Lazarská – Václavské náměstí – Hlavní nádraží – Olšanské náměstí – Flora – Olšanské hřbitovy.

 

Při krátkodobých výlukách v tramvajovém provozu nelze bohužel zajistit plnohodnotné informace na zastávkách. Aktuální informace o přesných časech odjezdů při krátkodobých změnách provozu lze vždy získat v aplikaci Vyhledávání spojení po zadání příslušného data.

Dokumenty ke stažení

Omlouváme se za případné nepříjemnosti a děkujeme za pochopení. Další informace o mimořádné události, nebo dopravním omezení poskytne telefonická Infolinka Dopravního podniku na čísle 296 19 18 17.