Lavina informací z Dopravního podniku. Poslední letošní DP kontakt vyšel

17. 12. 2020

Jako jízda na snowboardu vypadá poslední vydání letošního DP kontaktu. Jak přežít radí naši hasiči, průjezd mezi dvěma stromy, starým a novým, i tak by se dal připodobnit konec vozidel typu Karosa a začátek provozu 10,5 metru dlouhých vozidel značky Solaris. Klidnou rovinku připodobní jezdící hvězdy a závěrečnou šikanu připomene tramvaj vyráběná v NDR, poté v ČSSR, roky jezdící v Německu a aktuálně zprovozněna v Liberci. A to má ještě volant od Wartburgu.

Jak na svátky nevyhořet či si jinak nezničit své obydlí, ne tentokrát se nejedná o psychologické okénko, ale o článek hasičů DPP, který vám po přečtení zaručí, že letošní vánoce budou bez jejich účasti. Úvodem prosince své teskné blues dozpívali v DPP autobusy značky Karosa. Že to byl, ale pořádný koncert se dozvíte na stranách 10-11.

Dnes čerstvě zorané pole, v budoucnu tramvajová trať. Tramvaj až do Holyně byla v posledních měsících pod častým mediálním zájmem. Úprava smyčky Sídliště Barrandov ještě více naznačila, že se blížíme od slov k činům, a proto se s celkovým záměrem můžete seznámit na stranách 16-18.

Opatov jako 45. bezbariérová stanice metra je dnes již v provozu. V posledních dnech vrcholící modernizace vyrazila na stavbu i redakce a článek o rekonstrukci stanice tak naleznete na stranách 19-21.

Tramvaj s volantem od východoněmecké firmy Wartburg nepotkáte v Praze, ale v Liberci. Kolegové ze severočeské metropole se rozhodli zprovoznit historickou tramvaj s československými kořeny, a to za asistence zaměstnanců DPP. Jak probíhala oprava a první jízda pro fanoušky naleznete na stranách 30-33.

A jak už to tak na vánoce bývá, i my čtenářům přinášíme dárek. V časopise tak naleznete vystřihovánku čela vozu metra M1 a dopravácké jmenovky na dárky! 

Elektronická verze prosincového DP kontaktu

Krásné vánoce přeje:
Redakce DP kontaktu
internikomunikace@dpp.cz