Dopravní omezení:
Trvalé změny PID od 5. června 2021

Platnost

Ukončeno
Poslední aktualizace:

Typ události: Posílení spojů, Přemístění zastávky, Zavedení linky, Změna zastávek

Dotčené linky
5, 13, 16, 19, 24 193

Popis události

Od soboty 5. června 2021 dochází v provozu PID k několika trvalým změnám a úpravám. Jedná se zejména o zavedení nové tramvajové linky a s tím související změny ve vedení vybraných linek ve východní části Prahy.

Tramvaje

 • Zavádí se nová linka číslo 19 v trase Lehovec – Hloubětín – Kolbenova – Nádraží Vysočany – Palmovka – Biskupcova – Želivského – Strašnická – Kubánské náměstí – Koh-i-noor – Nádraží Vršovice – Otakarova (pouze v tomto směru) – Náměstí Bratří Synků – Pražského povstání – Kotorská – Pankrác.
 • Linka číslo 5 je nově vedena v trase Sídliště Barrandov … Olšanské náměstí – Olšanská – Nákladové nádraží Žižkov – Biskupcova – Ohrada – Vozovna Žižkov. (v nové pravidelné trase bude linka v provozu po ukončení výluky Hlavní nádraží – Husinecká)
 • Linka číslo 13 je zkrácena do trasy Čechovo náměstí – Olšanské hřbitovy. (v nové pravidelné trase bude linka v provozu po ukončení výluky Hlavní nádraží – Husinecká)
 • Linka číslo 16 je nově vedena v trase Sídliště Řepy (Kotlářka) … Želivského – Vinohradské hřbitovy – Vinice – Černokostelecká – Depo Hostivař – Ústřední dílny DP.
 • Linka číslo 24 je nově zkrácena do trasy Březiněveská / Kobylisy … Otakarova (pouze v tomto směru) – Náměstí Bratří Synků (výstup v ulici Na Zámecké, nástup v obratišti tramvají).

Změny v zastávkách tramvají

Zřizují se zastávky:

 • Kotorská (v obou směrech) v ulici Na Pankráci, u křižovatky s ulicí Na Veselí.
 • Náměstí Bratří Synků (směr Nádraží Vršovice) v ulici Na Zámecké, přibližně 50 metrů za křižovatkou s ulicí Čestmírovou.
 • Želivského (směr Nákladové nádraží Žižkov) v ulici Jana Želivského, přibližně 100 metrů za křižovatkou s ulicí Vinohradskou.

Přemísťuje se zastávka Pražského povstání (pro oba směry) na náměstí Hrdinů.

Autobusy

Vybrané spoje linky číslo 193 jsou zkráceny do trasy Šeberák – Pražského povstání.

Změny v zastávkách autobusů

Zřizují se zastávky:

 • Kotorská (v obou směrech pro linky číslo 193, 905, 910) v nově zřízené zastávce tramvají.
 • Pražského povstání (výstupní pro vybrané spoje linky číslo 193) v zastávce linky číslo 134 v ulici Děkanská vinice I.

Přemísťují se zastávky:

 • Pražského povstání (směr Podolská vodárna pro linku číslo 134) přibližně o 50 metrů vpřed do jízdního pruhu ulice Děkanská vinice I.
 • Pražského povstání (směr Nádraží Vršovice pro linku číslo 193) do nově zřízené zastávky tramvají.

 

 

Upozorňujeme, že aktualizace map a schémat linkového vedení v trvalém stavu, vyvěšovaných na zastávkách, ve stanicích metra a ve vozech proběhne až s plánovanými trvalými změnami v linkovém vedení k 15. září 2021 v souvislosti s vybudováním nového terminálu u železniční zastávky Praha – Zahradní Město.

Dokumenty ke stažení

Omlouváme se za případné nepříjemnosti a děkujeme za pochopení. Další informace o mimořádné události, nebo dopravním omezení poskytne telefonická Infolinka Dopravního podniku na čísle 296 19 18 17.