Dopravní omezení:
Jiřího z Poděbrad: dočasné uzavření stanice metra

Platnost

Probíhající
Poslední aktualizace:

Typ události: Uzavření stanice, Přemístění zastávky

Dotčené linky
A 11 101

Popis události

Z důvodu rekonstrukce dochází od soboty 14. ledna 2023 do odvolání (předpoklad konec října 2023) k dočasnému uzavření stanice metra Jiřího z Poděbrad na trase A (vlaky stanicí projíždějí).

Náhradní doprava

Jako náhradní dopravu lze v oblasti Jiřího z Poděbrad využít pravidelné linky povrchové dopravy. Tramvajové linky zajišťují spojení ke stanicím linky metra A Flora a Muzeum.

Změny zastávek autobusů

Pro linku číslo 101 se od úterý 10. ledna 2023 do odvolání (předpoklad do ukončení uzavírky stanice metra) přemísťuje zastávka Jiřího z Poděbrad (směr Viktoria Žižkov) přibližně o 50 metrů vpřed ke křižovatce západní a severní strany náměstí Jiřího z Poděbrad.

V zájmu zvýšení přepravní kapacity tramvajových linek v oblasti zastávky Jiřího z Poděbrad dochází od pondělí 30. ledna 2023 ve vybraných období dne k zavedení vložených spojů na lince číslo 11.
Spoje jsou provozovány v trase Olšanské hřbitovy - Flora - Jiřího z Poděbrad - Muzeum - I.P.Pavlova - Zvonařka.


K akci připravujeme následující informační opatření:

Letáky do dotčených zastávek povrchové dopravy a informačních vitrín ve stanicích metra, hlášení ve vozech a stanicích metra, hlášení ve vozech povrchové dopravy, velkoformátové informační tabule na vybraných místech dotčených výlukou, úprava informačního systému ve stanicích metra, upozornění na výluku v deníku Metro. Podrobnější informace se bude možné dozvědět také na webu, sociálních sítích DP, v informačních střediscích DP nebo na telefonické infolince DP.

Dokumenty ke stažení

Omlouváme se za případné nepříjemnosti a děkujeme za pochopení. Další informace o mimořádné události, nebo dopravním omezení poskytne telefonická Infolinka Dopravního podniku na čísle 296 19 18 17.