Nacházíte se v sekci: Úvod » Jízdné » Prodej jízdenek » Prodejní místa v metru
 

Prodejní místa v metru

Prodejní místa v metru zajišťují zpravidla prodej celého sortimentu jízdenek, zejména časových jízdenek na kalendářní období (měsíčních, čtvrtletních) a časových jízdenek s volitelnou dobou platnosti (30denních, 90denních). Jízdenky s volitelnou dobou platnosti lze pořídit také v elektronické podobě na opencard. Elektronické jízdenky se prodávají pouze ve vybraných prodejních místech.

Nepřenosné i přenosné roční jízdenky s volitelným začátkem doby platnosti je možno zakoupit v elektronické podobě na opencard, přenosná je vydávána bez nutnosti poskytnutí osobních údajů. V papírové podobě je vydávána 365denní přenosná jízdenka s volitelným začátkem doby platnosti.

Jízdenky pro jednotlivou jízdu se prodávají ve všech prodejních místech, u oken opencard nelze zakoupit kupony s volitelnou dobou platnosti.

Standardní otevírací doba všech prodejních míst je od pondělí do pátku 6.00–20.00 hodin.

Polední přestávky jsou na všech prodejních místech kromě Letňan, Roztyl a Centrálního dispečinku (Na Bojišti 5, Praha 2) v 12.45–13.15 hodin. Během odpoledne probíhají také půlhodinové manipulační přestávky, které se liší podle prodejního místa.

Sobotní provozní doba je ve vybraných předprodejích stejná: 7.00–14.00 hodin.

Další informace také ohledně provozní doby předprodejů naleznete v následujících seznamech:

 

Přenosné časové jízdenky se prodávají ve všech předprodejních místech jízdních dokladů a v Infocentrech.

Na anonymní kartu opencard lze přenosné jízdenky měsíční, čtvrtletní a roční s volitelnou dobou platnosti nahrávat ve všech kontaktních místech pro prodej kuponů Pražské integrované dopravy pro opencard.

Možnost platby kartou za jízdní doklady je vyznačena v seznamu prodejních míst pro jednotlivé trasy.

Duplikáty jízdních dokladů vystavují prodejní místa ve stanici metra Roztyly a Centrální dispečink, Na bojišti 5, Praha 2. Duplikáty vystavují pouze ke kuponům s volitelným datem začátku platnosti za podmínky, že při výrobě průkazky cestující poskytl do databáze Dopravního podniku své osobní údaje (vyplnil Žádost o vydání časové jízdenky), tj. k průkazkám „Student 19-26“ a „Senior 60-70“. Vystavení duplikátu je zpoplatněno podle Tarifu PID.

 

Přejít na navigaci


 


 

Přihlášení | Registrace