Nacházíte se v sekci: Úvod » O nás » Chováme se odpovědně » Za lepší cestování v MHD » Zodpovědný řidič jezdí ohleduplně
 

Zodpovědný řidič jezdí ohleduplně

 

 

Hustý provoz přináší řadu rizikových situací. Cestující mohou řidiči ulehčit jízdu bezpečným nástupem, obezřetností v okolí stanic a dodržováním provozních pokynů.

Největší zodpovědnost řidičů spočívá v bezpečné jízdě, dodržování pravidel silničního provozu a předvídání potenciálně nebezpečných situací. I zodpovědný řidič se však bohužel někdy nevyhne v hustém pražském provozu náhlému zabrzdění v momentě, kdy je ohrožen jiným účastníkem silničního provozu.

Moderní vozidla jsou vybavena řadou prvků a technologií pro zvýšení bezpečnosti cestujících i řidičů. Technice ovšem mohou pomoci i sami cestující tím, že bezpečně přecházejí komunikaci v prostoru zastávek nebo na přechodech, dávají včas signál řidiči při nástupu a výstupu s kočárkem, nenastupují do tramvají a autobusů při zvukové a světelné signalizaci provázející zavírání dveří a v neposlední řadě respektují pokyny řidiče a chovají se ohleduplně k ostatním pasažérům.

 

Přejít na navigaci


 


 

Přihlášení | Registrace