Nacházíte se v sekci: Úvod » O nás » Chováme se odpovědně » Za lepší cestování v MHD » Ochotný řidič je připraven pomoci a poradit
 

Ochotný řidič je připraven pomoci a poradit

 

 

Cestující mohou získat stručnou dopravní informaci od řidiče pouze v zastávce, nikdy za jízdy. Složitější dotazy vám rádi zodpovíme na naší infolince.

Řidiči v případě potřeby pomohou a poradí cestujícím, kteří se na ně v zastávce obrátí se stručným dotazem. V případech operativních změn, mimořádných událostí nebo technických poruch řidič informuje cestující a dále případně zajišťuje i bezpečný výstup nebo přestup do jiného vozidla. Samozřejmostí je pro řidiče nízkopodlažních vozidel vyklopení nájezdové plošiny pro nástup nebo výstup cestujících na invalidním vozíku nebo používajících jinou kompenzační pomůcku. Řidič autobusu také rád prodá cestujícím jízdenku dle platného tarifu.

Ochotný řidič poskytuje dle možností dopravní informace i v běžném provozu. Z hlediska bezpečnosti však pouze v zastávkách a nikoliv za jízdy. V případě složitějších dotazů, jejichž zodpovězení vyžaduje delší čas a mohlo by způsobit zpoždění spoje, by se cestující měli obracet na informační linku Dopravního podniku: 296 19 18 17 nebo osobně navštívit některé z Infocenter.

 

Přejít na navigaci


 


 

Přihlášení | Registrace