Geolokační hra

 Mobilní aplikace vydaná k výročí 50 let metra. Ověřte své znalosti z historie i současnosti pomocí geolokační hry.

Stáhněte si speciální aplikaci a zahrajte si geolokační hru Metro 50. Aplikace je dostupná pro operační systémy iOS a Android. Hra Metro 50 se odehrává na linkách metra A, B, C v Praze. Na výběr je mezi dětským okruhemhrou pro dospělé. Cílem hry je navštívit jednotlivé stanice metra (u dětského okruhu vybrané stanice, u dospělé hry všechny), a tam prostřednictvím mobilní aplikace odpovědět na příslušnou otázku.

Soutěžní otázka pro danou stanici se hráči načte až ve chvíli, když bude na místě. Pro každou stanici je ve hře jedna soutěžní otázka. Za správnou odpověď hráč získá 50 bodů. Hra má verzi pro dospělé, kde jsou otázky náročnější, ale také verzi dětskou, která není zaměřena jen na samotné stanice, ale i na zajímavosti v jejich bezprostředním okolí. 

Aplikace Metro 50 je ke stažení pro iOS a Android na tomto odkaze.

 Dětský okruh

Je určen pro děti od 6 do 10 let. Otázky nejsou rozmístěny do každé stanice, ale obsahují širší centrum města a je jich vždy několik při sobě. Metro zde slouží jako dopravní prostředek k těmto otázkám. Pro děti je připraveno 61 soutěžních otázek či úkolů. Jednotlivá stanoviště obsahují klasickou otázku, fyzický úkol nebo hádanku či šifru doplněnou obrázkem. Vždy je správná jen jedna odpověď.

Verze pro dospělé

Na každé zastávce čekají na hráče dva body. Jeden info bod (označen modře), který obsahuje základní informace a zajímavosti o stanici či metru. Druhý bod je soutěžní otázka.

Úkolem hráčů je dopravit se do lokality stanic. Poté se jim zpřístupní úkoly ukryté pod body s logem metra. Pro jednotlivé úkoly platí pravidla:

  • otázky jsou časově omezené
  • na otázky typu A, B. C, D je nutné tedy v limitu odpovědět
  • na odpověď je jen jeden pokus, poté se otázka uzamkne
  • za každou správnou odpověď dostane hráč 50 bodů
  • za špatnou odpověď je ohodnocen 15 body
  • otázky se týkají metra, stanic nebo reálií okolní Prahy
  • otázky jsou v podobě textových, audio nebo video otázek
  • pokud se hráčům podaří během hry nasbírat 750 bodů, mohou si v Infocentru Hradčanská, Infocentru MůstekInfocentru Nádraží Veleslavín zakoupit absolventské vizitky za zvýhodněnou cenu 20 Kč/kus, celkem možný nákup 2 ks vizitek; prvních tisíc hráčů obdrží také drobný dárek

 

  

V případě problémů nebo dotazů nás kontaktuje na e-mailu: info@treasuregame.cz

 

Otevřít popup