Nacházíte se v sekci: Úvod » Pro média » Tiskové zprávy » Zaměstnanci Dopravního podniku jsou vstřícní k cestujícím
 

Zaměstnanci Dopravního podniku jsou vstřícní k cestujícím

V Praze, 7. února 2008 – Chování zaměstnanců Dopravního podniku a jejich vstřícnost vůči cestujícím se neustále zlepšuje. Vyplývá to z průzkumu, který v prosinci 2007 realizovala společnost Westminster. Průzkum byl zaměřen na řidiče tramvají a autobusů, zaměstnance infocenter, dozorčí ve stanicích metra, pracovníky kontaktního centra Na Bojišti a na revizory, přičemž výsledky ukazují, že více než tři čtvrtiny zaměstnanců Dopravního podniku jsou k cestujícím vstřícní a chovají se k nim slušně. S prosbou o pomoc se na zaměstnance Dopravního podniku obrátily na dvě desítky vyškolených tazatelů, z nichž někteří byli i cizinci, ve více než 800 případech.

 

V kvantitativním průzkumu, který proběhl na přelomu září a října 2007 se cestujícím jevili negativně revizoři a dozorčí ve stanicích metra. Výsledky realizovaného průzkumu naopak odhalují, že pokud se cestující dostane do kontaktu s revizory či dozorčími v metru, jsou mile překvapeni jejich profesionalitou a vstřícností, říká Jan Svoboda, ředitel marketingu a komunikace Dopravního podniku hl. m. Prahy, akciové společnosti.

Nejlépe hodnocení, v porovnání s ostatními skupinami zaměstnanců, jsou pracovníci v infocentrech. Jsou vstřícní, milí, přivětiví, úsměvaví, slušní, rychlí a trpěliví. Často mají dobré komunikační dovednosti, dokáží pracovat s internetem, ale především je na nich vidět zájem o klienty a jejich problémy. Takovýchto zaměstnanců je v infocentrech 91 %.

Auditoři hodnotili velmi pozitivně také dozorčí ve stanicích metra. Tato skupina zaměstnanců se v pomyslném žebříčku celkového srovnání umístila na druhém místě s 88 procenty spokojených klientů.

Výsledky průzkumu rovněž ukazují, že auditoři hodnotili pozitivně i zaměstnance Centrálního dispečinku Na Bojišti. Dvě třetiny pracovníků v Centrálním dispečinku se chovali k tazatelům ochotně, příjemně a vstřícně.

Podle Tomáše Studeníka, ředitele společnosti Westminster, převládá rovněž u revizorů celkový pozitivní dojem. Nicméně ne vždy revizor cestujícího pozdraví a ne vždy se ihned prokáže svým služebním průkazem.

Pokud se cestující obrátí s prosbou o informaci, případně koupi jízdenky na řidiče tramvaje či autobusu, dvě třetiny řidičů odpoví či vyřídí požadavek cestujících naprosto profesionálně – tedy po stránce odborné i lidské. Řidiči ovšem nejsou zvyklí cestující zdravit, mnohdy se na ně ani v rámci komunikace nepodívají, někteří komunikují pouze pomocí gest.

Výzkum poukazuje na to, že školení řidičů v komunikačních dovednostech, které bude zahájeno v tomto roce, má reálný podklad. Ve školení budeme pokračovat, aby zaměstnanci i nadále zlepšovali základní komunikační techniky a zvyklosti. Jsou to především oni, kdo vytváří image naší společnosti na veřejnosti, říká Jan Svoboda, ředitel marketingu a komunikace Dopravního podniku hl. m. Prahy, akciové společnosti.

Graf: Celkový dojem z kontaktu se zaměstnanci Dopravního podniku
Graf: Celkový dojem z kontaktu se zaměstnanci Dopravního podniku

Posláním společnosti Westminster je pomáhat státu lépe sloužit občanům, a to zlepšováním komunikace a interakce mezi lidmi a zástupci státu na všech úrovních. Westminster realizuje celoevropský průzkum EMGC – European Monitor of Government Communications, který mapuje, jak úřady komunikují s občany.

Kontakt pro více informací:

Westminster s. r. o.,
MBC Building,
Argentinská 38,
170 00 Praha 7,

telefon: + 420 235 004 800,
e-mail: info@westminster.cz,
web: www.westminster.cz

Posláním společnosti Westminster je pomáhat státu lépe sloužit občanům, a to zlepšováním komunikace a interakce mezi lidmi a zástupci státu na všech úrovních. Westminster realizuje celoevropský průzkum EMGC – European Monitor of Government Communications, který mapuje, jak úřady komunikují s občany.

 

Přejít na navigaci


 
 • Fanshop DPP
 • Řidiči
 • elektronicka jizdenka
 • E-shop
 • Nemovity majetek
 • SMS Jízdenka
 • Doprava bez bariér
 • Moje spojení
 • Pracovní příležitosti
 • Parkuj v klidu
 • EUfondy


 

Přihlášení | Registrace