Nacházíte se v sekci: Úvod » Pro média » Tiskové zprávy » Trasa metra C se dnes loučí s původními sovětskými soupravami
 

Trasa metra C se dnes loučí s původními sovětskými soupravami

Čtvrtek, 6. listopad 2003, se do historie pražského dopravního podniku a jeho odštěpného závodu metro zapíše jako den, kdy na trasu metra C vyjela poslední původní vlaková souprava sovětské výroby typu 81.71. Na první trase pražského metra, kde sovětské vozy vyjely poprvé při jejím otevření v květnu roku 1974, tak od nynějška budou jezdit pouze zcela rekonstruované soupravy nebo již nové vlaky typu M1. Pražské metro tím opět získává modernější tvář.

 

Jak již bylo uvedeno původní sovětské soupravy, se kterými se bylo možné setkat v takřka všech podzemních drahách zemí bývalé RVHP, vyjely na trať trasy metra C při jejím slavnostním otevření v květnu roku 1974. Tyto pětivozové soupravy z produkce Mytyščinského strojírenského závodu také postupně ovládly i další dvě zbývající trasy pražského metra a po dobu jeho takřka již třicetiletého provozu se staly neodmyslitelným charakteristickým znakem pražského metra.

Společně s ukončením provozu původních sovětských souprav na trase metra C se také zvyšuje pohodlí pro cestující. Ti se na „céčku“ již budou setkávat pouze s vozy metra, které mají převážně příčné uspořádání sedadel (méně zatěžující páteř), zároveň mají posílené prvky informačního systému, vykazují nižší hlučnost provozu a nabízejí obecně vyšší přepravní komfort.

Poslední původní sovětská souprava, poté co ve čtvrtek 6. listopadu vyjede naposledy na trasu C, zamíří do muzea MHD Dopravního podniku hlavního města Prahy.

Moderní soupravy metra zvýšily komfort cestování na tras metra C

Vozový park pražského metra na trase C prošel v posledních letech výraznou modernizací. Do provozu na trase C bylo zařazeno již více než 20 pětivozových jednotek M1 (jedny z nejmodernějších souprav metra na evropském kontinentě), v provozu je zde současně téměř 10 kompletně modernizovaných a rekonstruovaných původních vlaků sovětské výroby. Zároveň dopravní podnik počítá s tím, že ještě v letošním roce vyjedou první modernizované vlaky metra také na trasu A.

Modernizace vozových parků dopravních prostředků MHD umožňují dopravnímu podniku nabízet kvalitnější služby nejen cestujícím se standardní poptávkou po přepravních službách. Zároveň se dopravní podnik může více soustředit na poskytování segmentovaných služeb specifickým skupinám cestujících, jako jsou například invalidé.

________________________________________________________________________

V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Tiskové oddělení DPHLMP, tel.: 296 192 011

 

Přejít na navigaci


 
  • Řidiči
  • elektronicka jizdenka
  • E-shop
  • Nemovity majetek
  • SMS Jízdenka
  • Doprava bez bariér
  • Moje spojení
  • Pracovní příležitosti
  • Parkuj v klidu
  • EUfondy


 

Přihlášení | Registrace