Nacházíte se v sekci: Úvod » Aktuality » Tramvajová trať do Podbaby uvedena do provozu
 

Tramvajová trať do Podbaby uvedena do provozu

Dopravní podnik hlavního města Prahy, akciová společnost otevřel ve čtvrtek 1. září 2011 rekonstruovanou a zároveň prodlouženou tramvajovou trať do Podbaby.

 

Rekonstrukce tramvajové trati v Podbabě zahrnovala prodloužení tramvajové trati ze stávající smyčky Podbaba k místu plánované železniční stanice Praha – Podbaba v délce téměř 400 metrů. Došlo také k rekonstrukci 300 metrů stávající trati.

Na nově otevírané tramvajové trati do Podbaby jsou umístěny označníky s informačním systémem, který přináší několik novinek. V hlavě označníku jsou umístěny dva zobrazovací prvky, tzv. lístečkový systém a LCD displej. Navíc v zastávce Podbaba směrem do centra města budou zastavovat tramvaje i autobusy – označníky tak budou poprvé v historii pražské městské hromadné dopravy zobrazovat on-line informace o odjezdech obou druhů dopravy. Prodloužení trati Podbaba představuje první etapu výhledového prodloužení tramvajové trati do Suchdola.

Slavnostní otevření zrekonstruované trati v Podbabě Slavnostního zprovoznění nové a zrekonstruované trati se zúčastnil 1. náměstek primátora Karel Březina, starostka Prahy 6 Marie Kousalíková a generální ředitel DPP Martin Dvořák.

V průběhu letních měsíců roku 2011 realizoval Dopravní podnik hlavního města Prahy, akciová společnost ve spolupráci se stavebními partnery rozsáhlé rekonstrukce čtyř pražských tramvajových tratí. K 1. září 2011 tak bude opraveno celkem 4,5 kilometru tramvajových tratí, přičemž celková hodnota stavebních prací rekonstrukcí dosáhla částky 480 miliónů korun. V případě rekonstrukce trati Podolské nábřeží a tramvajové trati Podbaba se předpokládá spolufinancování z fondů EU, z Operačního programu Praha – Konkurenceschopnost.

 

Přejít na navigaci


 


 

Přihlášení | Registrace