Nacházíte se v sekci: Úvod » Pro média » Tiskové zprávy
 

Tiskové zprávy

Od 1. dubna 2008 umožní Dopravní podnik cyklistům přepravu bicyklů v tramvajích

V Praze, 31. března 2008 – Dopravní podnik hlavního města Prahy, akciová společnost, umožní cyklistům cestování s jízdními koly v tramvajích.

 

webmaster, 31.3.2008, celý článek Od 1. dubna 2008 umožní Dopravní podnik cyklistům přepravu bicyklů v tramvajích

Cool tour linka se v sobotu 5. dubna vydá po stopách českého umění

V Praze, 31. března 2008 – Dopravní podnik hlavního města Prahy, akciová společnost, společně s Národním muzeem a Národní galerií v Praze vypraví v sobotu, 5. dubna, v pořadí již osmou Cool tour linku. Speciální autobusová linka tentokrát pojede napříč staletími za skvosty českého umění do unikátních prostor Lapidária a do Muzea českého kubismu v Domě U Černé Matky Boží. Zájemci o kulturu mají navíc šanci získat díky razítku v Cool tour pasu padesátiprocentní slevu na vstupném do jednoho ze zmiňovaných objektů.

 

webmaster, 31.3.2008, celý článek Cool tour linka se v sobotu 5. dubna vydá po stopách českého umění

100 let autobusové dopravy v Praze

Laurin&Klement - Centrála (1907)

V Praze, 7. března 2008 – Dnes slaví Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost sté výročí od výjezdu první autobusové linky v Praze.

 

webmaster, 7.3.2008, celý článek 100 let autobusové dopravy v Praze

Nejstarší tramvaj dnes slaví jubilejních 100 let

V Praze, 29. února 2008 – Nejstarší provozovaná tramvaj s evidenčním číslem 240 dnes slaví výročí 100 let. Do dnes je využívána na okružní jízdy nebo pronajímána pro zvláštní účely. Vůz byl vyroben ve firmě František Ringhoffer a jeho zařazení do provozu v síti Elektrických podniků proběhlo právě před sto lety, 29. února 1908.

 

webmaster, 29.2.2008, celý článek Nejstarší tramvaj dnes slaví jubilejních 100 let

Zaměstnanci Dopravního podniku jsou vstřícní k cestujícím

V Praze, 7. února 2008 – Chování zaměstnanců Dopravního podniku a jejich vstřícnost vůči cestujícím se neustále zlepšuje. Vyplývá to z průzkumu, který v prosinci 2007 realizovala společnost Westminster. Průzkum byl zaměřen na řidiče tramvají a autobusů, zaměstnance infocenter, dozorčí ve stanicích metra, pracovníky kontaktního centra Na Bojišti a na revizory, přičemž výsledky ukazují, že více než tři čtvrtiny zaměstnanců Dopravního podniku jsou k cestujícím vstřícní a chovají se k nim slušně. S prosbou o pomoc se na zaměstnance Dopravního podniku obrátily na dvě desítky vyškolených tazatelů, z nichž někteří byli i cizinci, ve více než 800 případech.

 

webmaster, 7.2.2008, celý článek Zaměstnanci Dopravního podniku jsou vstřícní k cestujícím

V sobotu 2. února pojede Cool tour linka za tajemstvím Orientu

V Praze, 31. ledna 2008 – Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost, společně s Národním muzeem a Národní galerií v Praze vypraví v sobotu, 2. února 2008, v pořadí již šestou Cool tour linku. Se speciální autobusovou linkou se zájemci tentokrát vydají po stopách unikátních uměleckých a řemeslných děl dalekého Orientu do Lobkovického paláce (NM) a na Zámek Zbraslav(NG). Navíc se tuto sobotu mohou návštěvníci vydat rovněž do Historické lékárny v Nerudově ulici (NM). Návštěvník, který již má ve svém Cool tour pasu alespoň jedno razítko, získá nově 50% slevu na vstupném do objektů, které Cool tour linka spojuje.

 

webmaster, 31.1.2008, celý článek V sobotu 2. února pojede Cool tour linka za tajemstvím Orientu

Dopravní podnik dnes testoval brzdnou dráhu tramvaje a autobusu

V Praze, 28. ledna 2008 – Dopravní podnik hl. m. Prahy dnes provedl za účasti médií a dopravních expertů čtyři porovnávací zkoušky brzdné dráhy tramvaje T3 a autobusu Citybus. Při testování brzdné dráhy jela obě vozidla vedle sebe a po dosažení rychlosti cca 40 km/hod začala při průjezdu kontrolním bodem brzdit. Délka brzdné dráhy tramvaje činila 26 metrů, autobus zastavil po 12 metrech.

 

webmaster, 28.1.2008, celý článek Dopravní podnik dnes testoval brzdnou dráhu tramvaje a autobusu

Dopravní podnik nabízí odborníkům fakta k připravované změně přednosti chodců na přechodu před tramvaji

V Praze, 14. ledna 2008 – Dopravní podnik hl. m. Prahy by rád přispěl do veřejné diskuze o navrhované změně v zákonu, kde by chodci měli před tramvajemi přednost na přechodech pro chodce. Dopravní podnik se rozhodl, že odborníkům předloží fakta z provozu, aby poskytl co nejobjektivnější pohled na tuto problematiku.

 

webmaster, 14.1.2008, celý článek Dopravní podnik nabízí odborníkům fakta k připravované změně přednosti chodců na přechodu před tramvaji

« 1 ... 92 93 94 95 96 ... 99 »

Přejít na navigaci


 
 • Fanshop DPP
 • Řidiči
 • elektronicka jizdenka
 • E-shop
 • Nemovity majetek
 • SMS Jízdenka
 • Doprava bez bariér
 • Moje spojení
 • Pracovní příležitosti
 • Parkuj v klidu
 • EUfondy


 

Přihlášení | Registrace