Nacházíte se v sekci: Úvod » Pro média » Tiskové zprávy
 

Tiskové zprávy

Veřejnost chválí zaměstnance Dopravního podniku

V Praze, 28. července 2008 – Podle zástupců veřejnosti se přístup k zákazníkům provozních zaměstnanců Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP), mezi něž patří řidiči MHD, kontroloři a zaměstnanci infocenter, během uplynulého půlroku podstatně zlepšil. Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti Westminster.

 

webmaster, 28.7.2008, celý článek Veřejnost chválí zaměstnance Dopravního podniku

Tramvaje a autobusy mají zelenou!

V Praze, 26. května 2008 – Dopravní podnik hlavního města Prahy, akciová společnost, dnes představil nový aktivní systém preference v tramvajové a autobusové síti, který upřednostňuje na vybraných křižovatkách jízdu tramvají a autobusů před individuální dopravou. Systém preference zaznamenal v posledních letech nejvýznamnější rozvoj. V současné době je umožněn plynulejší průjezd vozidel městské hromadné dopravy 352 autobusům a 32 tramvajím, celkem na 61 pražských křižovatkách řízených světelnou signalizací.

 

webmaster, 26.5.2008, celý článek Tramvaje a autobusy mají zelenou!

Dopravní podnik získal od EU finance na rozvoj systému aktivní preference pro vozidla MHD

V Praze, 26. května 2008 – Dopravní podnik hlavního města Prahy, akciová společnost, ukončil rozsáhlý projekt, který přinesl dosud nejvýznamnější rozvoj aktivní preference na světelných signalizačních zařízeních pro tramvaje a autobusy. Projekt byl spuštěn začátkem roku 2006 a finanční prostředky získal Dopravní podnik ze strukturálních fondů Evropské unie. Výše podpory na celý projekt překročila částku 54 milionů korun.

 

webmaster, 26.5.2008, celý článek Dopravní podnik získal od EU finance na rozvoj systému aktivní preference pro vozidla MHD

Dopravní podnik trvá na nabídce, kterou poskytl mobilním operátorům za pronájem vysílacích stanic v prostorách stanic metra

V Praze, 5. května 2008 – Dopravní podnik hl. m. Prahy dnes potvrdil výši nabídky za pronájem vysílacích stanic signálu GSM ve stanicích metra. Dopravní podnik žádá po operátorech tržní nájem, který odpovídá komerčnímu využití signálu ve stanicích metra.

 

webmaster, 5.5.2008, celý článek Dopravní podnik trvá na nabídce, kterou poskytl mobilním operátorům za pronájem vysílacích stanic v prostorách stanic metra

Dopravní podnik dnes představil koncept „Chováme se odpovědně“

V Praze, 15. dubna 2008 – Dopravní podnik hlavního města Prahy, akciová společnost, dnes představil nový koncept „Chováme se odpovědně", který je zaměřený na sociálně-ekologické oblasti spolupráce Dopravního podniku s vybranými organizacemi v České republice. Cílem celého konceptu „Chováme se odpovědně" je podpora činností, které vedou k odstraňování bariér v hromadné dopravě a zároveň k výchově k odpovědnosti za životní prostředí.

 

webmaster, 15.4.2008, celý článek Dopravní podnik dnes představil koncept „Chováme se odpovědně“

Dopravní podnik spustil nové internetové stránky přístupné i pro lidi se zdravotním postižením

V Praze, 15. dubna 2008 – Dopravní podnik hlavního města Prahy, akciová společnost, dnes spustil v rámci konceptu „Chováme se odpovědně“ nové internetové stránky, které jsou přístupné všem návštěvníkům – tedy i občanům se sníženou pohyblivostí a nevidomým a jinak zrakově postiženým. Dopravní podnik spolupracoval na přípravě nových internetových stránek s Národní radou osob se zdravotním postižením ČR a stal se tak první institucí v České republice, která vytvářela své internetové stránky přímo na základě připomínek lidí se zdravotním postižením.

 

webmaster, 15.4.2008, celý článek Dopravní podnik spustil nové internetové stránky přístupné i pro lidi se zdravotním postižením

Představuje se nový typ tramvaje, stoprocentně nízkopodlažní vůz ŠKODA 15T

V Praze, 10. dubna 2008 – Nová nízkopodlažní tramvaj ŠKODA typu 15T je dalším typem moderního městského kolejového vozidla z plzeňské firmy ŠKODA TRANSPORTATION. Tramvaj s obchodním názvem ForCity představuje vůz nové generace, jehož koncepce, design a technické parametry reflektují na požadavky a přepravy cestujících ve  velkých městech na počátku 21. století.

Pro Dopravní podnik hlavního města Prahy vznikl moderní vůz s řadou nekonvenčních technických řešení. Od předchozích typů vozidel plzeňského výrobce i od všech v současné době v Česku provozovaných vozidel jej odlišuje to, že je plně nízkopodlažní.

 

webmaster, 10.4.2008, celý článek Představuje se nový typ tramvaje, stoprocentně nízkopodlažní vůz ŠKODA 15T

Cenu Český zavináč získal Dopravní podnik hl. m. Prahy za projekt „SMS jízdenek“

Hradec Králové, 6. dubna 2008 – V rámci programu slavnostního setkání v předvečer zahájení mezinárodní konference ISSS 2008 v Hradci Králové byly v Klicperově divadle vyhlášeny výsledky soutěže Český zavináč. Prestižní ocenění letos získala nová služba Dopravního podniku hl. m. Prahy – možnost nákupu jízdenky prostřednictvím zaslání krátké textové zprávy z jakékoli stávající sítě GSM – která byla spuštěna v listopadu 2007.

 

webmaster, 6.4.2008, celý článek Cenu Český zavináč získal Dopravní podnik hl. m. Prahy za projekt „SMS jízdenek“

« 1 ... 87 88 89 90 91 ... 95 »

Přejít na navigaci


 
  • Řidiči
  • elektronicka jizdenka
  • E-shop
  • Nemovity majetek
  • SMS Jízdenka
  • Doprava bez bariér
  • Moje spojení
  • Pracovní příležitosti
  • Parkuj v klidu
  • EUfondy


 

Přihlášení | Registrace