Nacházíte se v sekci: Úvod » O nás » Chováme se odpovědně » Za lepší cestování v MHD » Profesionální řidič dodržuje předpisy
 

Profesionální řidič dodržuje předpisy

 

 

Pro řidiče jsou předpisy zákonem. Ani cestující nesmí zapomínat na Smluvní přepravní podmínky a jejich pravidla. I vzájemná ohleduplnost přispívá k plynulosti a bezpečnosti MHD.

Dodržování všech stanovených předpisů je pro profesionálního řidiče samozřejmostí. Smluvní přepravní podmínky a přepravní řád stanovují řadu práv a povinností jak pro dopravce, tak i pro cestující. Některá ustanovení mohou být na první pohled velmi přísná, směřují však k zajištění bezpečné a kvalitní dopravy. Vzhledem k bezpečnosti vlastní i dalších cestujících je skutečně namístě respektovat pravidla a omezení pro přepravu většího počtu dětských kočárků, zásady po přepravu psů či jízdních kol nebo větších zavazadel. Z hlediska bezpečnosti je také nutné po celou dobu jízdy umožnit řidiči dostatečný výhled. Například do žlutě označeného prostoru u předních dveří autobusu vstupovat až po úplném zastavení autobusu nebo dodržovat dostatečnou vzdálenost od kabiny řidiče tramvaje.

Pravidla slušného chování sice závazná nejsou, ale jejich respektování rozhodně také přispívá k plynulosti a bezpečnosti provozu.

 

Přejít na navigaci


 


 

Přihlášení | Registrace