Nacházíte se v sekci: Úvod » Aktuality » Objednání Lítačky nyní pohodlně přes internet
 

Objednání Lítačky nyní pohodlně přes internet

Zájemci o Lítačku mohou pro její pořízení využít webové stránky www.pidlitacka.cz, kde si ji po registraci lze nechat pohodlně zaslat poštou.
Kromě toho je další možností zaregistrovat si na těchto stránkách platnou In-Kartu Českých drah či bezkontaktní platební kartu VISA či MasterCard jako identifikátor pro potřeby jízdného v rámci systému Pražské integrované dopravy.

 

Kontaktní místa pro osobní vyřízení karty Lítačka

Kromě možnosti pořízení karty Lítačka on-line, lze požádat o vydání Lítačky ve standardní lhůtě přibližně 14 dnů na vybraných předprodejích a Infocentrech Dopravního podniku. Vaše nová karta Vám bude doručena přímo na vybrané výdejní místo nebo poštou na zvolenou adresu. Dále je samozřejmě možné získat čipovou kartu na počkání při osobní návštěvě expresní pobočky ve Škodově paláci, Jungmanova 35/29, Praha 1. Více informací naleznete pod tímto odkazem.

Nejčastější dotazy k výměně čipové karty

Jak zjistím konec platnosti mé stávající karty?

Datum platnosti je možné si okamžitě ověřit po registraci na www.pidlitacka.cz, na předprodejních místech a Infocentrech či přímo na kartě.

Jak převedu kupón ze své staré karty na novou Lítačku?

V případě, kdy využijete expresní přepážku a necháte si kartu vyrobit na počkání, kupón Vám bude na Vaši novou Lítačku ihned přehrán. V ostatních případech (například při vyzvednutí na kontaktním místě nebo pokud Vám karta dorazí poštou) je třeba novou Lítačku zaregistrovat na www.pidlitacka.cz a kupon si následně převést. Bližší informace na https://www.pidlitacka.cz/faq/kupon.

Lze mojí stávající kartu Opencard prodloužit?

Bohužel, prodloužení již není možné a je proto zapotřebí si zažádat o kartu novou.

Jak a kde mohu o novou kartu (Lítačku) zažádat?

Výměna Vaší čipové karty je možná po registraci na webu www.pidlitacka.cz nebo na vybraných předprodejích a Infocentrech Dopravního podniku, kde si můžete zažádat o vydání ve standardní lhůtě přibližně 14 dnů. Dále je samozřejmě možné získat čipovou kartu na počkání při osobní návštěvě expresní pobočky ve Škodově paláci, Jungmanova 35/29, Praha 1. Více informací naleznete pod tímto odkazem.

Co budu pro svou žádost potřebovat?

K získání nové karty Lítačka budete potřebovat fotografii pasového formátu a občanský průkaz. Pokud potřebujete zařídit Lítačku pro někoho jiného, budete potřebovat tento formulář Plné moci pro založení/převzetí karty a kopii dokladu totožnosti zmocnitele. Plná moc nemusí být úředně ověřená.
V případě, že kartu pořizujete pro své děti ve věku do 15 let, plnou moc nepotřebujete. Jen je třeba, abyste měli dítě uvedeno v občanském průkazu, případně žádejte o vydání karty s jeho rodným listem, občanským průkazem či pasem. Z tohoto důvodu není možné zažádat o Lítačku pro dítě online.

A co karta pro děti mladší 15 let?

Žádáte-li o kartu v zákonném zastoupení pro dítě mladší 15 let, lze tak učinit pouze osobně v Zákaznickém centru Lítačka ve Škodově paláci. Je třeba, abyste měli dítě uvedeno v občanském průkazu, případně žádejte o vydání karty s jeho rodným listem, občanským průkazem či pasem. Žádost bohužel nelze podat prostřednictvím webového formuláře, cena se ovšem řídí Online sazebníkem.

Potřebuji se zeptat na něco dalšího ..

Další informace o čipové kartě Lítačka je možné získat na webové stránce www.pidlitacka.cz, na telefonním čísle 246 030 970 či pomocí formuláře na adrese https://www.pidlitacka.cz/contact

 

Přejít na navigaci


 


 

Přihlášení | Registrace