Nacházíte se v sekci: Úvod » Aktuality » Kulturní paměť národa
 

Kulturní paměť národa

Již posedmnácté vyjede v sobotu 7. února 2009 mezi 9:40 a 17:30 hodinou v dvacetiminutovém intervalu zvláštní Cool tour autobusová linka, a to v trase Staroměstská – Řásnovka – Muzeum – Výtoň a zpět. Tentokrát vás zdarma dopravíme do budovy Národního muzea, Anežského kláštera a Podskalské celnice.

 

V budově Národního Muzea na výstavu Republika, která vykresluje atmosféru období let 1918–1938. Nabízí se zde jedinečná příležitost zhlédnout pokladnici se státními symboly a předměty, které reprezentovaly nový stát. Zároveň máte jedinečnou příležitost zhlédnout originály Mnichovské dohody.

Národní galerie v Praze ve spolupráci s Arcibiskupstvím pražským zve na výstavní projekt Svatý Václav – ochránce České země. Spolu s význačnými malířskými, sochařskými a uměleckořemeslnými díly jsou vystaveny i nejstarší
předměty, spojované přímo s osobou světce. Mnohé z těchto unikátních památek měli možnost zhlédnout naposledy návštěvníci Svatováclavské výstavy v roce 1929.

Muzeum hlavního města Prahy nabízí k prohlídce Podskalskou celnici a její stálou expozici Zaniklé Podskalí – vory a lodě na Vltavě. Dobové fotografi e a dokumenty zachycují stavbu vorů, jejich cestu po Vltavě do Prahy a svérázný život vorařů – plavců.

 

Přejít na navigaci


 


 

Přihlášení | Registrace