Nacházíte se v sekci: Úvod » Jízdné » E-jízdenka
 

Elektronická jízdenka

Postup při získávání elektronické jízdenky

Vydávání karet Opencard bylo ukončeno. Cestující, kteří mají platnou kartu Opencard si mohou po dobu její platnosti stále dobíjet jízdné.

 1. Získání čipové karty:

  O kartu je možné požádat zejména v zákaznickém centru ve Škodově paláci (vstup z ulice Jungmannova - na rohu ulic Jungmannova a Charvátova). V zákaznickém centru je v provozu až jedenáct přepážek a karty jsou vydávány expresně (na počkání) a probíhá tu sběr žádostí standartní cestou. Příjem žádostí on-line, spolu se seznamem všech kontaktních míst, je k dispozici na www.litacka.cz.

  O vydání nové karty či o výměnu karty je možné požádat i v zastoupení. Rodič, zakládající kartu dítěti,  musí předložit rodný list dítěte. Ostatní zástupci budou potřebovat plnou moc od  držitele karty a kopii jeho dokladu totožnosti a případně kopii karty Opencard – v případě, že se jedná o výměnu z důvodu konce platnosti.

  Odpovědi na často kladené dotazy lze získat rovněž na webu karty Lítačka.

   

 2. Nákup elektronické jízdenky:

  1. v hotovosti na prodejních místech,
   Na některých prodejních místech lze platit i platební kartou.

  2. pomocí platební karty, nebo platebním příkazem: e-shop Dopravního podniku hl. m. Prahy.
   Návod pro použití e-shopu naleznete zde.

    

 3. Nabití elektronické jízdenky:

  Po zakoupení elektronické jízdenky na e-shopu Dopravního podniku je jízdenka automaticky aktivní nejpozději do 60 minut. Od 27. srpna 2018 není potřeba elektronickou jízdenku zakoupenou v e-shopu Dopravního podniku aktivovat pomocí validátorů.

  Při nákupu v předprodejních místech není potřeba elektronickou jízdenku aktivovat.

 

Přejít na navigaci


 


 

Přihlášení | Registrace