Nacházíte se v sekci: Úvod » Jízdné » E-jízdenka
 

Elektronická jízdenka

Postup při získávání elektronické jízdenky

Vydávání karet Opencard a jejich dobíjení bylo od 1. listopadu 2018 ukončeno.

  1. Získání čipové karty:

    O kartu je možné požádat zejména v zákaznickém centru ve Škodově paláci (vstup z ulice Jungmannova - na rohu ulic Jungmannova a Charvátova). V zákaznickém centru je v provozu až jedenáct přepážek a karty jsou vydávány expresně (na počkání) a probíhá tu sběr žádostí standartní cestou. Příjem žádostí on-line, spolu se seznamem všech kontaktních míst, je k dispozici na www.litacka.cz.

    O vydání nové karty či o výměnu karty je možné požádat i v zastoupení. Rodič, zakládající kartu dítěti,  musí předložit rodný list dítěte. Ostatní zástupci budou potřebovat plnou moc od  držitele karty a kopii jeho dokladu totožnosti a případně kopii karty Opencard – v případě, že se jedná o výměnu z důvodu konce platnosti.

    Odpovědi na často kladené dotazy lze získat rovněž na webu karty Lítačka.

     

  2. Nákup elektronické jízdenky:

    1. v hotovosti na prodejních místech,
      Na některých prodejních místech lze platit i platební kartou.

    2. pomocí platební karty, nebo platebním příkazem: e-shop Dopravního podniku hl. m. Prahy.
      Návod pro použití e-shopu naleznete zde.

       

  3. Nabití elektronické jízdenky:

    Po zakoupení elektronické jízdenky na e-shopu Dopravního podniku je jízdenka automaticky aktivní nejpozději do 60 minut. Od 27. srpna 2018 není potřeba elektronickou jízdenku zakoupenou v e-shopu Dopravního podniku aktivovat pomocí validátorů.

    Při nákupu v předprodejních místech není potřeba elektronickou jízdenku aktivovat.

 

Pro zjištění platnosti kuponu se stačí registrovat na e-shopu DPP a přiřadit daný identifikátor (Lítačku, platební kartu, In-kartu). Informace o platnosti dále zjistíte na prodejních místech jízdních dokladů a na Infocentrech DPP, kde vám obsluha ochotně sdělí platnost kuponu.

 

Přejít na navigaci


 


 

Přihlášení | Registrace