Nacházíte se v sekci: Úvod » Aktuality » Dopravní podnik zahájil instalaci bezpečnostních kartáčů na pohyblivých schodech vybraných stanic metra
 

Dopravní podnik zahájil instalaci bezpečnostních kartáčů na pohyblivých schodech vybraných stanic metra

Dopravní podnik hlavního města Prahy započal instalaci bezpečnostních kartáčů, které budou umístěny na eskalátorech jedenácti stanic pražského metra. Montáž nových odkláněcích kartáčů je jedním z nových opatření pro zvýšení bezpečnosti jízdy na starších eskalátorech ruské výroby.

 

Instalace nových bezpečnostních prvků byla zahájena dne 3. března 2011 a její ukončení připadá na konec května letošního roku. „Během tohoto termínu budou bezpečnostní kartáče umístěny celkem v 11 stanicích metra, na linkách A a B. Odkláněcí kartáče budou nově montovány na celkem 48 eskalátorů ruské výroby,“ uvedl Peter Sopko, vedoucí oddělení Strojní investice Dopravního podniku. Konkrétně se bude jednat o následující stanice: Jiřího z Poděbrad, Flora, Želivského, Florenc - B, Náměstí Republiky, Můstek - B, Karlovo náměstí, Anděl, Invalidovna, ČeskomoravskáJinonice. Představenstvo společnosti schválilo záměr instalace bezpečnostních kartáčů ve druhé polovině loňského roku. Náklady na realizaci tohoto projektu dosáhnou přibližně 4 miliónů Kč.

Během instalace budou na staré typy eskalátorů postupně montovány takzvané odkláněcí kartáče. První bezpečnostní prvky tohoto typu byly instalovány již loni ve stanicích metra B a C, Křižíkova a Florenc.

Projekt instalace odkláněcích kartáčů na pohyblivé schody v metru je jedním z nových bezpečnostních opatření, které Dopravní podnik realizuje od loňského léta. „Odkláněcí kartáče jsou pasivním bezpečnostním prvkem pro zvýšení bezpečnosti na eskalátorech. Musíme si ovšem uvědomit, že pohyblivé schody jsou pouze stroje, proto je nutné především dodržovat všechny bezpečnostní pokyny, a tak nehodám předcházet,“ uvedl předseda představenstva Dopravního podniku David Vodrážka.

Dopravní podnik realizoval v loňském roce pro zvýšení bezpečnosti na eskalátorech také projekt bezpečného cestování na eskalátorech a vydal informační brožuru Desatero cestování po pohyblivých schodech. Kampaň stále pokračuje ve formě nálepek velikosti A4 na eskalátorech, v systému metrovision (videoprojekce ve stanicích metra) a na internetových stránkách Dopravního podniku. Dopravní podnik také opakovaně prostřednictvím médií apeluje na všechny cestující, zejména na rodiče malých dětí, aby dbali bezpečnostních pokynů jízdy na pohyblivých schodech.

V pražském metru je v současnosti instalováno 94 ramen staršího typu eskalátorů ruské výroby typu ET a Transporta. Dopravní podnik hlavního města Prahy provádí zvýšenou provozní kontrolu tohoto typu zařízení, které bylo uváděno do provozu od roku 1980.

 

Přejít na navigaci


 
  • Fanshop DPP
  • Řidiči
  • elektronicka jizdenka
  • E-shop
  • Nemovity majetek
  • Doprava bez bariér
  • Moje spojení
  • Pracovní příležitosti
  • Parkuj v klidu
  • EUfondy


 

Přihlášení | Registrace