Nacházíte se v sekci: Úvod » Pro média » Tiskové zprávy » Dopravní podnik nasadí na vybrané linky nové midibusy
 

Dopravní podnik nasadí na vybrané linky nové midibusy

V Praze, 10. prosince 2010 - Dopravní podnik hlavního města Prahy rozšířil svůj vozový park o sedm nových částečně nízkopodlažních midibusů značky SOR. Tyto vozy, které usnadňují přepravu cestujících se zdravotním handicapem, budou od neděle 12. prosince 2010 nasazeny na vybrané autobusové linky provozované společností.

 

Nové midibusy značky SOR BN 8,5 jsou částečně nízkopodlažní, celkově pojmou 63 cestujících (24 míst k sezení + 39 míst k stání) a součástí jejich interiéru je i prostor pro umístění a fixaci invalidního vozíku. Vozidla jsou vybavena naftovým motorem o objemu 4,5l, automatickou převodovkou a blokováním rozjezdu před uzavřením všech dveří a zasunutím plošiny určené pro nájezd invalidního vozíku. Uzamykatelná kabina řidiče zahrnuje nejmodernější zařízení, včetně potřebného informačního systému, prostřednictvím kterého řidič komunikuje s dispečinkem DPP.

Dopravní podnik hlavního Prahy zařadí nové midibusové vozy v první fázi na autobusové linky 151 (Českomoravská – Poliklinika Prosek), 216 (Hradčanská – Nové Vokovice), a noční linku 514 (Sídliště Ďáblice - Ďáblice). Současně bude možné tyto vozy nasadit i na stávající midibusovou linku 236 (Zámky - Podhoří). Provoz nových nízkopodlažních midibusů bude Dopravní podnik zajišťovat z provozoven DPP Řepy a Klíčov.

„Celkově bude nasazeno 7 midibusů, které posílí počet bezbariérových autobusů na těchto linkách. Věříme, že midibusy usnadní cestujícím, jež jsou limitováni zdravotním handicapem, například návštěvu zoologické zahrady nebo lékaře na prosecké poliklinice,“ uvedl Petr Blažek, dopravní ředitel DPP.

V současné době DPP využívá celkem 6 nízkopodlažních midibusů provozovaných na linkách 128, 236 a 291, jejichž trasa spojuje zdravotnická zařízení, městské úřady v metropoli a oblasti, které nelze z hlediska průjezdnosti obsluhovat standardním autobusem délky 12 metrů. V budoucnu bude společnost počet midibusových vozidel dále rozšiřovat.

Poznámky pro editory

Technická specifikace – městský nízkopodlažní midibus SOR BN 8,5

Počet míst k sezení: 24 + prostor pro umístění a fixaci invalidního vozíku
Počet míst k stání: 39
Celkový max. počet míst: 63 + 1
Max. rychlost: 100 km/h
Délka vozidla: 8,4 m
Šířka vozidla: 2,52 m
Motor: Cummins ISBe 4,5l E5, EEV, naftový čtyřdobý přeplňovaný čtyřválec s mezichlazením plnícího vzduchu
Převodovka: automatická
Další vybavení: blokování rozjezdu v případě otevřených dveří, vyklápěcí plošina pro nájezd invalidního vozíku, omezovač rychlosti na 50 km/h, řídící informační systém

Kontakt pro více informací:

Ilona Vysoudilová
Vedoucí Tiskového oddělení Dopravního podniku hl. m. Prahy,
email: vysoudilova@dpp.cz

 

Přejít na navigaci


 


 

Přihlášení | Registrace