Nacházíte se v sekci: Úvod » Pro média » Tiskové zprávy » Cool tour linka se v sobotu 5. dubna vydá po stopách českého umění
 

Cool tour linka se v sobotu 5. dubna vydá po stopách českého umění

V Praze, 31. března 2008 – Dopravní podnik hlavního města Prahy, akciová společnost, společně s Národním muzeem a Národní galerií v Praze vypraví v sobotu, 5. dubna, v pořadí již osmou Cool tour linku. Speciální autobusová linka tentokrát pojede napříč staletími za skvosty českého umění do unikátních prostor Lapidária a do Muzea českého kubismu v Domě U Černé Matky Boží. Zájemci o kulturu mají navíc šanci získat díky razítku v Cool tour pasu padesátiprocentní slevu na vstupném do jednoho ze zmiňovaných objektů.

 

Speciální autobusová linka, která každý měsíc spojuje vybrané objekty Národního muzea a Národní galerie v Praze, již po osmé v tomto roce doveze zdarma zájemce o kulturu na vybrané expozice. Milovníci kultury budou mít tentokrát jedinečnou příležitost seznámit se v prostorách Lapidária Národního muzea s památkami českého kamenosochařství 11. až 19. století. V Muzeu českého kubismu v Domě u Černé Matky Boží na návštěvníky čekají díla významných českých kubistických malířů.

Dopravní podnik hlavního města Prahy navíc i tentokrát připravil pro stálé zájemce o Cool tour linku bonus v podobě slevy na vstupném. Každý, kdo v daný den, kdy Cool tour linka vyjíždí, navštíví oba objekty, do druhého zaplatí pouze 50 procent ze vstupného.

Pro zájemce o kulturu vypravíme Cool tour linku již po osmé v řadě, říká Jan Svoboda, ředitel marketingu a komunikace Dopravního podniku hlavního města Prahy, akciové společnosti. První spoj vyjede tradičně ze zastávky Staroměstská v 9.40 hodin. Další spoje budou vyjíždět ve dvacetiminutovém intervalu. Speciální autobusová linka pojede přes zastávky Staroměstská, Náměstí Republiky, Výstaviště, Náměstí Republiky a zpět do zastávky Staroměstská, dodává Svoboda.

Pro účastníky Cool tour linky budou opět připraveny speciální Cool tour pasy, do kterého obdrží při vstupu do všech objektů razítka jednotlivých expozic. Návštěvníci, kteří v rámci celého programu Cool tour linky zavítají do všech plánovaných expozic Národního muzea a Národní galerie v Praze a zaplní všechna políčka v Cool tour pasu, získají atraktivní věcnou cenu a vstup do posledního navštíveného objektu zdarma. Ve dnech, kdy bude jezdit Cool tour linka, mohou zájemci získat Cool tour pas na pokladnách dopravně obsluhovaných objektů Národního muzea a Národní galerie. Mimo tyto dny si mohou zájemci vyzvednout Cool tour pas na pokladnách v hlavní budově Národního muzea, v paláci Kinských a v Infocentrech dopravního podniku.

Více informací získáte na a na www.dpp.cz, www.nm.cz, www.ngprague.cz.

Kontakty pro více informací:

Ondřej Pečený – vedoucí odd. komunikace Dopravního podniku,
email: pecenyo@dpp.cz

 

Přejít na navigaci


 
  • Řidiči
  • elektronicka jizdenka
  • E-shop
  • Nemovity majetek
  • SMS Jízdenka
  • Doprava bez bariér
  • Moje spojení
  • Pracovní příležitosti
  • Parkuj v klidu
  • EUfondy


 

Přihlášení | Registrace